Mercedes-Benz

Jízdní dynamika

 
DYNAMIC SELECT

Pomocí jízdních programů DYNAMIC SELECT můžete vlastnosti jízdy nové Třídy B snadno upravit podle Vašich přání. Podle toho, zda upřednostňujete velmi komfortní, sportovní, hospodárný nebo individuální styl jízdy, máte možnost vybrat některý ze čtyř programů Comfort“, „Sport“, Eco“ a „Individual“. Stačí stisknutí tlačítka a systém změní automaticky charakteristiku motoru, převodovky, podvozku, řízení a klimatizování. Požitek z jízdy zcela podle Vašich potřeb.

Adaptivní systém tlumení

Požitek z jízdy v zatáčkách, velmi hospodárný způsob jízdy nebo maximální komfort na dlouhých trasách: podvozek nové třídy B je vybaven adaptivním nastavením tlumení, které podle přání upraví tlumení kol a tím charakteristiku jízdy Vašim momentálním potřebám. Za tím účelem zvolte jednoduše jeden ze tří profilů „Sport“, „Eco“, nebo „Comfort“ pomocí kolébkového přepínače DIRECT SELECT ve středové konzole. Tak jako by třída B měla současně více podvozků.

Pohon všech kol 4MATIC

Nová Třída B je v závislosti na typu motoru dostupná s pohonem všech kol 4MATIC, který v každé situaci zajišťuje optimální poměr mezi dynamikou, trakcí a účinností. Elektrohydraulická lamelová spojka integrovaná v zadní rozvodovce umožňuje variabilní rozdělení točivého momentu. Toto rozdělení se pohybuje od hospodárného pohonu pouze předních kol až po rozdělení 50 : 50 na sněhu, náledí nebo při dynamickém stylu jízdy. Tak vždy dorazíte do cíle suverénně a bezpečně.

Odpojení válce

Pro novou Třídu B je k dispozici velmi moderní generace 4válcových benzínových motorů s odpojením válce. Zejména ve spodní oblasti zátěže a rozsahu otáček lze dva válce automaticky odpojit. Tak dochází k úspoře paliva bez citelných ztrát výkonu. Jakmile řidič silněji zrychlí, tyto válce se opět zcela nepozorovatelně zapnou.