Mercedes-Benz

Bezpečnost a asistenční funkce

Sada jízdních asistentů Plus.

Sada jízdních asistentů Plus, dodávaná jako volitelné příslušenství, významně pomáhá řidičům hlavně na dlouhých trasách, ale také v nepřehledném městském provozu. V novém GLE se používá nejnovější generace této sady, která nyní podporuje ještě více jízdních situací: například v dopravní zácpě, před zatáčkami, kruhovými objezdy a křižovatkami. Nový GLE může nyní dokonce při popojíždění v koloně jet autonomně za vpředu jedoucím vozidlem. Tím řidiči odpadne i nepříjemné opakované rozjíždění.

 
Sada pro parkování s kamerou 360°.

S tímto volitelným příslušenstvím je možné při vzájemném propojení celkem čtyř kamer, v mřížce chladiče, v zádi a vnějších zpětných zrcátkách zobrazovat vozidlo virtuálně z ptačí perspektivy. Dále je například možný rozšířený boční pohled, který pomáhá především u obrubníků. Snímky z kamery 360° se zobrazují na multimediálním displeji a jsou doplněny pomocnými dynamickými křivkami. Tento výhled z vozidla významně usnadňuje zaparkování a vyparkování. Speciální perspektivy a režim zoom usnadňují připojení a manévrování s přívěsem.

 
Světlomety MULTIBEAM LED.

Dopřejte si zcela novou dimenzi inteligentního rozdělení světel. 84 jednotlivě ovladatelných LED u každého světlometu umožňuje přesnou a extrémně rychlou změnu světlometu podle jakékoliv jízdní situace. Například při odbočování, v zatáčkách nebo na dálnici. Ucelená LED technologie navíc dává zcela nový, okouzlující světelný vzhled. Světlomety je tímto možné upravit jako skutečná umělecká díla. V noci i ve dne.

 
Asistent couvání s přívěsem.

S asistentem couvání s přívěsem, který se dodává jako volitelné příslušenství, suverénně, přesně a v klidu vyřešíte manévrování dozadu i v obtížných situacích. Asistované řízení představuje skutečnou úlevu především pro nezkušené řidiče jízdních souprav. Asistent couvání s přívěsem automaticky upravuje úhel natočení řízeného kola tažného vozidla při rychlosti do 5 km/h. Díky záběru kamery 360° a virtuálnímu pohledu z ptačí perspektivy máte neustále přehled kolem Vašeho vozidla.