Mercedes-Benz

Komfort interiéru

Ticho v EQC. Perfektní, abyste si mohli tento komfort vychutnat.

Sada ENERGIZING Plus

Sada ENERGIZING Plus představuje novinku – nabízí komfort pro všechny smysly na nejvyšší úrovni. K tomu účelu spojuje maximální prémiovou výbavu s inovativní inteligencí. Okouzlující výsledek: Váš Mercedes Vás může cíleně povzbuzovat a rozmazlovat. Pro dlouhodobější výkonnost za volantem a velmi příjemnou jízdu.

Exkluzivní komfortní programy sady ENERGIZING Plus:

- Teplo
- Radost
- Pohodlí

Další komfortní programy sady ENERGIZING:

- Svěžest
- Vitalita
- Tréninky: videonávody, např. k uvolnění svalů (k dispozici pouze ve stojícím vozidle)
- Tipy: tříminutové audioinformace pro trvalou podporu zdraví a životní pohody; pro oblast hlavy, ramen, horní část těla, spodní část zad a pánve
- Osvěžující spánek: uvolnění a energie ve třech fázích (pouze pro vozidla s hybridním pohonem nebo plně elektrická vozidla – k dispozici pouze ve stojícím vozidle, dveře a zavazadlový prostor musí být zavřené)

Další součásti: 
- Multikonturová sedadla s integrovanou masážní funkcí pro řidiče a spolujezdce
- Ventilace a vyhřívání sedadla řidiče a spolujezdce
- Sada AIR-BALANCE s vůní, ionizací a čistěním vzduchu
- Ambientní osvětlení se světelnými náladami v závislosti na programu

Masážní sedadla

Sada ortopedických sedadel přizpůsobí sedadlo větším nebo menším množstvím vzduchu v podélných vzpěrách jako oblek střižený na míru. Pokud nastavíte opěradla velmi úzce, zlepšuje se boční opora pro sportovní jízdní manévry. Nafukovací komory zase vytváří masážní efekt v oblasti bederní páteře. Vašim zádům se dostane zasloužené pozornosti.

Součásti:

- Ortopedická sedadla s nafukovacími vzduchovými komorami ve spodní části opěradla a v bočních opěradlech

- Masážní efekt v oblasti bederní páteře prostřednictvím pulzujících vzduchových komor bederní opěrky

- Elektricky nastavitelná bederní opěrka poskytuje páteři dodatečnou oporu

- Doporučeno spolkem Aktion Gesunder Rücken (Akce pro zdravá záda; AGR)

Surround soundsystem Burmester®

Vychutnejte si vyšší výkon a exkluzivitu prostřednictvím legendárního zvuku Burmester. Vysoce výkonné reproduktory poskytují prvotřídní prostorový zvuk. Ten můžete cíleně optimalizovat pro přední a zadní místa k sezení a zintenzivnit tak poslechový zážitek.

Součásti:

- 13 vysoce výkonných reproduktorů, dokonale sladěných s interiérem vozidla pro vyvážené a velmi dynamické přehrávání hudby

- 9kanálový zesilovač DSP s výstupním výkonem celkem 590 W (7 x 50 W a 2 x 120 W) pro nejvyšší možnou kvalitu zvuku při vysokých rezervách jeho hladiny

- Technologie Frontbass s hlubokotónovými reproduktory integrovanými do karoserie pro úchvatnou reprodukci basů

- Optimalizace zvuku pro přední a zadní místa

- Potlačení hluku z okolí (VNC)

- Předvolby zvuku: funkce prostorového zvuku pro generování virtuálního prostorového zvuku

- Vícekanálové formáty pro opravdový prostorový zvuk

Rozšířené video MBUX pro navigaci

Pro lepší zvládání komplexních dopravních situací propojuje rozšířená realita MBUX pro navigaci virtuální svět s tím skutečným. Tato technika zobrazí navigační a dopravní informace na živých obrázcích. Dorazíte do cíle bezpečně a bez stresu.

Kamera v čelním okně snímá oblast před vozidlem. Tento záznam se promítá na media displeji. Zvýrazněná přídavná upozornění, jako čísla popisná nebo názvy ulic, usnadňují orientaci zejména v cíli cesty. Navíc Vás systém podporuje na křižovatkách řízených semafory. Pokud stojíte v první řadě, zobrazí se aktuální stav světel, což Vám ušetří namáhavé vyhlížení z okna při čekání na zelenou.

Klimatizování

Automatická klimatizace THERMOTRONIC se třemi zónami klimatizace a třemi režimy proudění vzduchu umožňuje individuální pohodlí v interiéru. Řidič a spolujezdec mohou nastavit teplotu, distribuci a režim proudění vzduchu podle svých osobních potřeb. Třetí zóna se nachází v zadní části – se samostatně nastavitelnou teplotou a množstvím vzduchu.

Sada AIR-BALANCE

Sada AIR-BALANCE nabízí ozvláštnění vnitřního prostoru vozidla individuální vůní – přizpůsobenou podle Vašich osobních preferencí a nálady. Díky osvěžující ionizaci a čisticí filtraci venkovního a vnitřního vzduchu zároveň přispívá k lepší kvalitě vzduchu ve vozidle a k většímu pohodlí.

Intenzitu vůně si můžete nastavit podle přání. Vůně je vždy decentní, jemná a po vypnutí rychle odezní. Vůně interiéru přitom není změněna natrvalo a molekuly parfému Mercedes-Benz se neusazují na textilních površích vozidla ani na Vašem oblečení. Generátor vůně v odkládací přihrádce můžete naplnit parfémy z nabídky „příslušenství Mercedes-Benz“. Sada AIR-BALANCE se dodává s vůní sladěnou s charakterem Vašeho vozidla.

Sada AIR-BALANCE převezme navíc ionizaci vzduchu v interiéru. Vzduch je přitom obohacován o negativní ionty kyslíku. To s sebou přináší hned dva pozitivní efekty: dýcháte čerstvý vzduch a současně je možné odbourat určité zdraví škodlivé viry, bakterie a spóry. Filtrovací systém s prachovým filtrem s aktivním uhlím čistí vnější i vnitřní vzduch: pohlcovány jsou oxid siřičitý, oxid dusíku a aromatické uhlovodíky. Platí to i pro aromatické látky, které vznikají v souvislosti se zemědělskou činností.

Součásti:

- Generátor vůně s naplněnou lahvičkou a funkčním tlačítkem v odkládací schránce
- Ionizátor v bočním větracím kanálu
- Lepší systém filtrování mezi oblastí sání a systémem distribuce vzduchu jednotky klimatizace