Mercedes-Benz

Night View Assist Plus

Když zapadne slunce, řízení je méně bezpečné. Noc znamená pouze 20 procent celkového objemu dopravy – ale 40 procent všech smrtelných nehod! Světlomety s tlumeným a dálkovým režimem jsou v řešení tohoto problému poněkud omezené. Společnost Mercedes-Benz proto hledá jiné způsoby zlepšení viditelnosti. NIGHT VIEW ASSIST PLUS využívá infračervenou kameru, která odhaluje překážky, jichž by si řidič jinak potmě nevšiml. Tím se zvyšuje bezpečnost řidiče a zároveň bezpečnost neopatrných chodců.

Funkce nízkoúhlého světlometu se aktivuje při rychlosti nad 45 km/h, když jsou zapnuty funkce automatického osvětlení a systém NIGHT VIEW ASSIST PLUS.

Přídavný systém v projekčním modulu jednoho světlometu umožňuje selektivní rozložení světla pro funkci nízkoúhlého světlometu. Chodce na vozovce lze detekovat až do 80 m. Komplexní řídící software systému NIGHT VIEW ASSIST PLUS směruje světlo na detekované osoby. Detekuje také ostatní vozidla se zapnutými světly a zabraňuje jejich oslňování. Při zkušební jízdě rychlostí cca 70 km/h řidiči rozeznali chodce v průměru o 25 metrů nebo 1,3 sekundy dříve než bez funkce nízkoúhlého světlometu – což jsou sekundy, které mohou zabránit tragédii.