Mercedes-Benz

MAGIC BODY CONTROL

MAGIC BODY CONTROL kombinuje silné stránky aktivního podvozku ABC (Active Body Control) se zcela novou funkcí ROAD SURFACE SCAN – předvídavou stereokamerou, která zaznamenává povrch vozovky a její vlastnosti.

Nerovnosti vozovky jsou tudíž rozpoznány dříve, než přes ně pojedete. Síla pružinových vzpěr může být příslušným způsobem přizpůsobena a nerovnosti pokud možno vyrovnány.

MAGIC BODY CONTROL zaručuje jedinečnou syntézu komfortu a agility. Bez ohledu na to, zda jedete po rovných či nekvalitních silnicích: Vaše jízda po asfaltové silnici je klidná a vyrovnaná.
Základem nového systému je aktivní podvozek ABC (Active Body Control), který udržuje nástavbu vozidla v klidu. Dokáže aktivně regulovat síly pružinových vzpěr – a sice u každého kola zvlášť. Vibrace Vašeho vozidla jsou tlumeny a výkyvy karoserie, které vznikají při řízení, brzdění a zrychlování, lze téměř zcela vyloučit. I v kritických situacích ve větru může být Váš vůz touto technologií ještě lépe udržován v jízdním pruhu.

Podvozek rozpozná kromě toho stav naložení vozidla a přizpůsobí automaticky světlou výšku. V případě potřeby lze světlou výšku zvýšit až o 40 mm – například v zimních podmínkách na silnici.

Novou funkcí je ROAD SURFACE SCAN. Stereokamera umístěná ve výši vnitřního zpětného zrcátka měří povrch silnice, který je před Vámi, a posílá data do řídicí jednotky podvozku, která je vyhodnotí.

Aktivní podvozek se ve zlomcích sekundy přizpůsobí situaci na vozovce. Výsledkem jsou velmi agilní, přesné a komfortní jízdní vlastnosti, přičemž působí silnice jako vyžehlená.