Mercedes-Benz

Active Parking Assist

S parkovacím asistentemActive Parking Assist od Mercedes-Benz vozidlo samo najde vhodné parkovací místo a zaparkuje automaticky stiskem tlačítka, zatímco řidič musí pouze ovládat plyn a brzdu.

Parking Assist začíná automaticky hledat parkovací místa při rychlosti pod 36 km/h. Při rychlosti pod 30 km/h Parking Assist prostřednictvím signálu „P“ a směrové šipky na displeji palubní desky oznámí, že našel vhodné parkovací místo. Řidič musí pouze zařadit zpátečku, potvrdit parkování a postarat se o to, aby vozidlo nejelo rychleji než 10 km/h. Systém Active Parking Assist se pak o zaparkování na dané místo postará sám.

Pro účely automatického parkování jsou využívány ultrazvukové snímače systému PARKTRONIC měřící vzdálenost od vozidla před a za vozem. Řidič má nad vozem během parkování kontrolu, ale nemusí přitom dělat nic jiného než regulovat rychlost pomocí plynového či brzdového pedálu. Po několika krátkých manévrech vozidlo zaparkuje ve směru jízdy.

Active Parking Assist využívá celkem deset ultrazvukových snímačů – šest v předním nárazníku a čtyři v zadním nárazníku. Elektronická řídící jednotka signály ze snímačů zpracovává a na jejich základě vypočítá ideální stopu pro zaparkování. Na základě těchto informací pak elektromechanický systém řízení vozidla prostřednictvím

elektromotoru provede potřebné manévry. Systém funguje s mimořádnou přesností: pro automatické zaparkování postačí parkovací místo pouze o 1,2 metru delší než vozidlo.