Mercedes-Benz

Active Body Control ABC

Systém Active Body Control (ABC) se stabilizací při bočním větru umožňuje prvotřídní jízdní vlastnosti bez snížení komfortu prostřednictvím kombinace aktivního odpružení a pasivního tlumení.

Součástí systému ABC je komplexní samovyrovnávání se stejnými funkcemi jako u systému AIRMATIC.
Čtyři jednotky pérování s vinutou pružinou, teleskopickým tlumičem a hydraulickým válcem řízené počítačem prakticky eliminují podélné i příčné náklony karoserie.

Za účelem posouzení aktuální jízdní situace mikroprocesor analyzuje signály ze snímačů podélného i příčného zrychlení a z tlakových snímačů pružících jednotek. Světlá výška karoserie se určí podle snímačů umístěných na ramenech závěsů kol přední a zadní nápravy. Hydraulické ventily pak pouští přesně vypočítaný tlak oleje do hydraulických válců.

Systém pracuje s tlakem oleje až 200 bar. Permanentně dostupný hydraulický tlak s dostatečně objemným zásobníkem umožňují systému Active Body Control (ABC) ve zlomku sekundy reagovat na první příznaky náklonu karoserie. Hydraulické ventily zabraňují poklesu karoserie po zastavení. Hydraulický systému využívá efektivní koncepce chlazení a distribuce oleje.