Mercedes-Benz

360° Camera

Víc očí víc vidí: tento prostý princip se uplatňuje i v systému 360° kamery. Celkem čtyři kamery sledují oblast kolem vozidla.

První kamera se nalézá v mřížce chladiče. Další dvě jsou umístěny v krytech bočních zrcátek a poslední se skrývá ve dveřích zavazadlového prostoru nad státní poznávací značkou. Systém pomocí obrazových dat ze všech čtyř kamer vypočte několik různých pohledů – včetně plnobarevného obrazu vozidla a jeho okolí z ptačího pohledu.

Obraz se reprodukuje na displeji COMAND. Díky tomu máte na výběr mezi zobrazením jednoho pohledu na celé obrazovce nebo rozdělením obrazovky na jednotlivé části, v nichž se vedle sebe zobrazují pohledy z různých úhlů.

V závislosti na směru, kterým jedete, se obraz automaticky přizpůsobí a zobrazí na displeji pohled buď z přední, nebo ze zadní kamery. Přes obraz se dynamicky zobrazují pokyny, které poskytují dodatečnou orientaci a napomáhají při manévrování a parkování.
A pokud potřebujete pohled z jiného úhlu, než který vybral systém vozidla, můžete kdykoli přepínat mezi jednotlivými pohledy.

360° kamera se rovněž automaticky aktivuje ve chvíli, kdy zařadíte zpátečku, nebo ji lze zapnout pomocí systému COMAND. U některých modelů ji lze rovněž spustit pomocí tlačítka s přímou volbou.

Systém zobrazuje neustále pohled na všechny čtyři strany od vozidla, a zaručuje tak nepřetržitou viditelnost do každého směru, včetně ptačí perspektivy – pohled shora na vozidlo a na jeho bezprostřední okolí.