Mercedes-Benz

Koncept Kupé SUV

S konceptem Coupé SUV Mercedes-Benz posunuje standard třídy na novou, vyšší úroveň. Vysoce sportovní studie zapůsobí jako typický reprezentant dlouholeté tradice kupé Mercedes-Benz hladkými bočními lininemi, dlouhými prosklenými plochami a nápadnou maskou chladičemi s chromovanou mřížkou. Zároveň však vyniká svalnatými proporcemi, velkými podběhy 22" kol a velkorysou světlou výškou.

Jeho jízdní vlastnosti na silnici i mimo ni jsou také na vyšší úrovni. Nejen díky vzduchovému pérování, ale také důmyslnému propojení motoru, podvozku a převodovky s "Dynamic Select Control".

"Smyslné jako kupé - vizionářské jako SUV", tak nový koncept popisuje Gorden Wagener, šéfdesignér Mercedes-Benz. Čtyřdveřové kupé s náhonem všech kol měří téměř pět metrů, na šířku dobré dva metry, zároveň však má skromnou výšku okolo 1,75 m s plochou, prodlouženou linií střechy, typickou pro sportovní kupé.

Estetiku kombinující moderní luxus a extrémní proporce tvoří sportovní maska s jednou lameloum zapuštěné kliky dveří, bezrámová boční okna, spojená zadní světla, osvětlené boční prahy či nejpokročilejší kompletně LED Multibeam světlomety. Concept Coupé SUV je natřen ALU-BEAM nátěrem, který připomíná slavné Stříbrné Šípy Mercedes-Benz.