Mercedes-Benz

Koncept Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo

Ve spolupráci s tvůrci hry Gran Turismo designéři Mercedes-Benz připravila dechberoucí supersportovní vůz, který se vyznačuje nahoru se otevírajícími dveřmi, nesmírně smyslnými křivkami a nejmodernějšími technologiemi. Pro konstrukční tým byla inspirací kočkovitá šelma blížící se ke kořisti. Dokončený model tak v sobě snoubí eleganci, obratnost a připravenost k akci. Tvar předního chladiče vychází z klasického Mercedesu-Benz 300SL, který v roce 1952 vyhrál slavný a nelítostný závod Carrera Panamericana. Mřížka je však vyrobena pouze z LED diod, které se dokáží rozsvítit nezávisle na sobě a vytvořit tak různé vzory.

Karoserie se vyznačuje především úchvatnými křivkami a mocně vypadajícím nárazníkem. Obě tyto vlastnosti odpovídají tradici nezaměnitelně tvarovaných sportovních vozů Mercedes-Benz. Vůz odkazuje na klasické soutěžní automobily například úchyty kapoty a kufru. Na autě najdeme také pohyblivé zadní křídlo. Šasi je vyrobeno z hliníku doplněného o karbonové komponenty, a tak celý stroj váží pouhých 1385 kg, což je o hodně méně než typický sportovní vůz tohoto ražení.

Pod prodlouženou kapotu AMG vložilo optimalizovaný 5,5litrový osmiválec se dvěma turbodmychadly o výkonu 585 koňských sil a s točivým momentem 800 Nm v rozsahu 2000-4500 otáček. Díky nesmírně lehké karoserii se každá koňská síla v tomto AMG stará o pouhých 2,37 kg. Zvukoví technici z AMG vymodelovali elegantní zvuk výfuku tím, že integrovali osm nezávislých výfukových trubek do zadních světel. Až budete soupeře v tomto AMG předjíždět, dopřejete jim unikátní zvukový zážitek.

Za volant tohoto úžasného vozu můžete usednout ve hře Gran Turismo 6 pro systém PlayStation 3.