Mercedes-Benz

Co je MO a MOE?

 

Pneumatiky MO přinášejí výhody, které se vyplatí. Byly vyvinuty speciálně pro vozy Mercedes-Benz, testovány a vyladěny pro jednotlivé modely a splňují nejpřísnější kritéria společnosti Mercedes-Benz Group AG, vykazují tak vyváženou kombinaci nejvýznamnějších parametrů a vlastností.

Nízký valivý odpor a dobrá aerodynamika snižují spotřebu paliva a emise CO₂:

Přísné specifikace pro valivý odpor a aerodynamiku pneumatik MO a MOExtended (dojezdových), společně s nízkým opotřebováváním a dobrou přilnavostí, výrazně snižují emise.

Vysoký komfort jízdy a klidná jízda v kombinaci s nízkým opotřebováváním:

optimalizovaný běhoun a vysoce kvalitní materiály jako umělé hedvábí a aramid zajišťují nízkou úroveň hlučnosti a nejlepší charakteristiky v otázce opotřebení. Navíc umožňují předcházet zploštění pneumatik.

Zvýšená bezpečnost díky optimální koordinaci s bezpečnostními systémy vozidla:

testování v souladu s nejpřísnějšími kritérii obsaženými ve firemní specifikaci i testy na silnici, které dokonale sladí pneumatiku s vozidlem a s bezpečnostními systémy jako ESP a ABS, garantují vysokou kvalitu a bezpečnost – krátká brzdná vzdálenost, skvělá přilnavost k vozovce za mokra a eliminace akvaplaninku.

Pneumatiky MOExtended – skvělý mix vlastností nejen pro chvíle, kdy dojde k defektu. Dojezdové pneumatiky MOExtended se rozvíjejí neuvěřitelným tempem. Kromě výrazného přínosu ve chvíli, kdy dojde k defektu pneumatiky, dosahuje poslední generace pneumatik MOExtended ve srovnání s jinými dojezdovými pneumatikami vysokého standardu v oblasti pohodlí a valivého odporu.

Větší pohodlí:

I když jsou pneumatiky MOExtended o trochu tvrdší díky speciální vyztužené stěně, umožňují dnes dosahovat komfortu, který se od běžných modelů pneumatik liší jen mírně.

Nižší spotřeba paliva:

valivý odpor nejnovější generace pneumatik MOExtended se výrazně snížil, takže neexistuje téměř žádný rozdíl ve spotřebě při srovnání se standardní pneumatikou, i přes zvýšenou hmotnost o zhruba 0,3 kg na každou pneumatiku MOExtended.

Zvýšená bezpečnost:

V případě defektu zajišťují pneumatiky MOExtended dostatečnou pohyblivost, aby bylo možné opustit nebezpečné místo (např. dálnici, tunel) a dojet až do vzdálenosti 80 km (s částečným nákladem) při maximální rychlosti 80 km/h. Řiditelnost na suchých, mokrých, zasněžených nebo zledovatělých silnicích je srovnatelná se standardními pneumatikami – na mokrých površích mají pneumatiky MOExtended dokonce malou výhodu.