Mercedes-Benz

Active Lane Keeping Assist

Pozornost každého řidiče dříve či později klesá, zejména na dlouhých cestách. Vozovka vede pořád rovně a všechno vypadá na první pohled stejně. V důsledku únavy a nepozornosti se však rychle stane, že řidiči začnou vyjíždět z jízdního pruhu.

Vozidla, která nechtěně vyjíždějí z jízdních pruhů, například v Německu způsobí jednu ze šesti vážných nehod. Tento druh nehody tvoří více než třetinu všech smrtelných dopravních nehod. Systém Active Lane Keeping Assist varuje řidiče nebo dokonce zasáhne prostřednictvím ESP®, pokud detekuje, že vozidlo opouští jízdní pruh.

Systém Active Lane Keeping Assist funguje od rychlosti 60 km/h. Asistent se aktivuje a deaktivuje prostřednictvím nabídky na palubní desce.

Stav se pozná podle příslušného symbolu na multifunkčním displeji. Asistent deaktivuje výstražné varování a automatické brzdění, jakmile řidič otočí volantem v opačném směru, šlápne na plynový pedál, zabrzdí nebo přejede do vedlejšího jízdního pruhu.

Pokud jsou aktivní jiné asistenční a bezpečnostní systémy, jako je DISTRONIC PLUS, ABS nebo PRE-SAFE® Brake, nápravná akce systému Active Lane Keeping Assist se automaticky vypne na tak dlouho, dokud tyto jiné funkce zůstanou aktivní. Asistent tak zasahuje pouze tehdy, když je pro bezpečnost řidiče skutečně zapotřebí.