Mercedes-Benz

Tech centrum

PRE-SAFE

Systém PRE-SAFE v kritických situacích systém aktivuje preventivní opatření za účelem ochrany cestujících v případě nehody, např. napnutí pásů, zavření oken a výklopné střechy a polohování sedadla spolujezdce.

MAGIC BODY CONTROL

MAGIC BODY CONTROL kombinuje silné stránky aktivního podvozku ABC (Active Body Control) se zcela novou funkcí ROAD SURFACE SCAN – předvídavou stereokamerou, která zaznamenává povrch vozovky a její vlastnosti.

Night View Assist Plus

Když zapadne slunce, řízení je méně bezpečné. Noc znamená pouze 20 procent celkového objemu dopravy – ale 40 procent všech smrtelných nehod!

LED High Performance headlamps

Budoucnost osvětlení patří technologii LED.

Inteligent light system

V polovině roku 2006 společnost Mercedes-Benz v rámci třídy E uvedla na trh světovou jedničku v oblasti automobilového osvětlení: inteligentní systém světel.

Hill Start Assist

Konstruktéři společnosti Mercedes-Benz přidali do elektronického stabilizačního systému (ESP®) další standardní součást: automatickou funkci Hill Start Assist.

ESP

Elektronický stabilizační systém (ESP®) byl poprvé zaveden ve vozech třídy S v roce 1995.

ECO start/stop function

Funkce ECO start/stop vyvinutá společností Mercedes-Benz snižuje spotřebu paliva a množství emisí prostřednictvím automatického vypínání motoru, když se vozidlo zastaví (např. na semaforu).

EASY-VARIO-PLUS

Systém EASY-VARIO-PLUS se rychle a pohodlně přizpůsobuje interiéru vozidla a umožňuje přepravu velkých a neskladných předmětů. 

EASY-PACK

Výklopná záď EASY-PACK se pohodlně a automaticky otevírá a zavírá stiskem tlačítka. 

COMAND Online

COMAND Online nabízí mobilní internet, efektivní a pohodlnou navigaci a údaje o počasí pro jakoukoli trasu na světě.

Distronic Plus

Nedostatečné rozestupy mezi vozidly, nepozornost na straně řidiče a nečekaná a prudká zastavení dopravy jsou nejčastějšími příčinami nárazů zezadu.

BlueDIRECT

Snížením příkonu pomocných komponentů jsme dosáhli úspory paliva.

BlueTEC

Technologie BlueTec vyvinutá společností Mercedes-Benz je založena na vyspělých vznětových motorech s přímým vstřikováním paliva ze společného tlakového potrubí a nabízí všechny dostupné výhody tohoto systému.

BlueEFFICIENCY

Název BlueEFFICIENCY zahrnuje řadu různých nápadů a technologií. Některé z nich již úspěšně snižují spotřebu paliva u osobních automobilů.

Attention Assist

Dlouhé cesty bez přestávek s sebou nesou vysoké riziko únavy a ani sami řidiči si často včas nevšimnou, že jsou příliš unavení.

Active Parking Assist

S parkovacím asistentemActive Parking Assist od Mercedes-Benz vozidlo samo najde vhodné parkovací místo a zaparkuje automaticky stiskem tlačítka, zatímco řidič musí pouze ovládat plyn a brzdu.

Active Lane Keeping Assist

Pozornost každého řidiče dříve či později klesá, zejména na dlouhých cestách. Vozovka vede pořád rovně a všechno vypadá na první pohled stejně. V důsledku únavy a nepozornosti se však rychle stane, že řidiči začnou vyjíždět z jízdního pruhu.

Active Blind Spot Assist

Nikdo nevidí, co se děje za jeho zády. Toto omezení se u vozidel vždy řešilo prostřednictvím zpětných zrcátek.I přes to zůstává oblast, kterou zrcátka nedokáží pokrýt: slepý úhel.

Active Body Control ABC

Systém Active Body Control (ABC) se stabilizací při bočním větru umožňuje prvotřídní jízdní vlastnosti bez snížení komfortu prostřednictvím kombinace aktivního odpružení a pasivního tlumení.

7G-TRONIC PLUS

Převodovka 7G-TRONIC PLUS je v mnoha ohledech, ve srovnání se svým předchůdcem, lepší.

7G-DCT

Společnost Mercedes-Benz určuje nové standardy v jízdní dynamice. Funkce vícenásobného podřazení u převodovky 7G-DCT zajišťuje pohotovější reakci na potřebný jízdní styl.

4MATIC

Součástí systému 4MATIC je centrální diferenciál s planetovým převodem. Klíčovou vlastností pohonu 4MATIC je absence běžných uzávěrek diferenciálu.

360° Camera

Víc očí víc vidí: tento prostý princip se uplatňuje i v systému 360° kamery. Celkem čtyři kamery sledují oblast kolem vozidla.